Jak ubrać dziecko w chłodny dzień? – Pytanie na Śniadanie Live

Jak ubierać dziecko w jesienne dni?

jak ubierac dziecko jesienią, jak ubierać dziecko zimą

W dniu 20.10.2017 miałam przyjemność, wspólnie z Panią Karoliną Jędrasiak, gościć w programie „Pytanie na śniadanie”. Odcinek dotyczył ubioru dziecka w jesienne dni, zwłaszcza, gdy pogoda jest „w kratkę”.

Najważniejszą zasadą jest, aby dziecka nie przegrzewać.
Rodzice bardziej boją się ochłodzenia dziecka, niż przegrzania – a ta kwestia jest równie ważna.

Przegrzany organizm również traci odporność i jest bardziej podatny na choroby. Przyjęta zasada, że dziecku zakładamy jedną warstwę więcej niż sobie nadal jest praktykowana i najbardziej słuszna. Pamiętajmy też o tym, aby sprawdzać np. na karku czy dziecku nie jest za ciepło lub za zimno i po tym odczuciu odpowiednio modyfikować ubiór. Dziecko powinno czuć się komfortowo i swobodnie. Starajmy się, aby ubrania były z naturalnego materiału i dostosowane rozmiarem do dziecka.

W kwestii tej swobody i komfortu wypowiedziała się Pani Karolina – mama i projektantka- która postanowiła wyjść na przeciw „jesiennym dniom” i wprowadzić na rynek kurtkę z tzw. krokiem. Ma on na celu zapewnienie dziecku wygody i ciepła, ponieważ kurtka nie ściąga się, a plecy dziecka są cały czas zasłonięte. Daje to uczucie komfortu, kiedy dziecko jeszcze jeździ w wózku, foteliku samochodowym, ale także kiedy biega i skacze podczas spaceru.

Dodaj komentarz